Роздільнянська територіальна громада

Одеська область, Роздільнянський район

03.07.2023 08:47

Робоча нарада щодо виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі

64a26141e280e__стаття-30.06.2023.jpg

Нещодавно Відділом «Центр надання адміністративних послуг Роздільнянської міської ради» було проведено робочу нараду спільно з начальником відділу соціальної політики Наталією Єлізаровою. На нараді були обговорені порядок подання та оформлення   документів для призначення та виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі з урахуванням змін до Порядку виплати компенсації особам, які надають послуги з догляду непрофесійній основі (Постанова КМУ № 859)

Основні зміни до Порядку виплати компенсації особам, які надають послуги з догляду непрофесійній основі (Постанова № 859)

Постановою також визначено, що орган місцевого самоврядування протягом двох робочих днів після отримання відповідних заяв здійснює комплексне визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг. Комплексне визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг, здійснюється фахівцями уповноваженого органу разом із представниками закладу охорони здоров’я, надавачів соціальних послуг із залученням особи, яка потребує надання соціальних послуг, та/або її законного представника. За результатами комплексного визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг, уповноваженим органом готується висновок за затвердженою формою.

Особа потребує надання соціальних послуг, якщо за результатами комплексного визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг, їй установлено IV чи V групу рухової активності. Показники, за якими здійснюється комплексне визначення ступеня індивідуальних потреб, затверджені цією ж постановою.

Компенсація не призначається фізичним особам, які здійснюють догляд, якщо особи, за якими здійснюється догляд, отримують соціальні послуги догляду вдома, паліативного догляду та стаціонарного догляду.

Якщо фізична особа здійснює догляд за декількома особами, то компенсацію за догляд така особа зможе отримати лише одну.

Для підтвердження факту спільного проживання з особою, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, та догляду за нею складається акт про проведення обстеження сім’ї фахівцями уповноваженого органу. Форма акта про проведення обстеження сім’ї затверджується Мінсоцполітики.

Якщо фізична особа надає соціальні послуги за місцем проживання/перебування особи, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, але має інше зареєстроване місце проживання, обстеження сім’ї для встановлення факту догляду є обов’язковим.

Роздільнянський ЦНАП


Громада у соцмережах: