Роздільнянська територіальна громада

Одеська область, Роздільнянський район

22.05.2023 14:18

МОТАНКА - ОБЕРІГ ПРЕДКІВ

Цікаво, корисно та пізнавально пройшли майстер-класи з виготовлення ляльки-мотанки для внутрішньо переміщених осіб та осіб з інвалідністю у Роздільнянському палаці культури

Ляльки-мотанки вважаються давніми родинними оберегами українців, символом добробуту, благополуччя та надії на краще. Мають особливу, проте нескладну, техніку виготовлення, з якою учасників майстер-класів нашої громади познайомила викладачка КЗ “Роздільнянська дитяча школа мистецтв” Роза Алмазян.

Виготовляли мотанку за всіма відомими настановами, які дійшли з давніх часів до сучасності. До речі, ці вузлові ляльки у наших предків вважалися ще й потужним сакральним предметом.

Тож, під час цих майстер-класів у мотанку кожен з учасників клав сім видів трав, а потім за технологією, без використання швів, намотував свою ляльку зі шматочків тканин. Процес створення ляльки для присутніх перетворився на захопливе заняття, а результат допоміг відтворити рідні традиції та дещо відволіктися від хвилювань, які накопичилися в душі в умовах війни та постійного стресу. Всі необхідні для роботи матеріали надали організатори.

Зауважимо, що майстер-класи у Роздільнянському палаці культури проходять у межах реалізації проєкту #ZMINA_2_0 "Субгранти для культурних проєктів" фонду ІЗОЛЯЦІЯ за фінасової підтримки Європейського Союзу.

Фотографиня: Олена Лисиця